Blog M2 IT SOLUTIONS

Anymag i sprzedaż w sklepie

Dynamiczny rozwój handlu w internecie sprawił, że coraz więcej osób decyduje się na uruchomienie własnego biznesu internetowego. Początkujący przedsiębiorcy z branży e-commerce często wybierają uproszczony model sprzedaży, jakim jest dropshipping. Umożliwi Ci on uruchomienie sklepu bez konieczności tworzenia własnego magazynu i zaplecza produktowego wraz z pracownikami zajmującymi się jego obsługą. E-sklep jest zintegrowany z hurtownią, a Ty jako właściciel musisz zadbać jedynie o aspekty techniczne i komunikację z klientem.

Czym jest integrator sklepów internetowych AnyMag?

Profesjonalnym rozwiązaniem, które ułatwi Ci połączenie Twojej platformy sprzedażowej z systemem hurtownika, jest integrator AnyMag. Umożliwia on wydajne zarządzanie sprzedażą w sklepie internetowym. Pozwala na integrację z hurtownią e-sklepów zbudowanych z użyciem popularnego oprogramowania Open Source dla e-commerce, czyli WooCommerce, Magento czy PrestaShop. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu dostawcy rozwiązań integracyjnych, firmy M2 IT Solutions, możliwe jest także zintegrowanie witryn sklepowych wykorzystujących autorskie skrypty.

Podstawowym zadaniem, jakie realizuje moduł AnyMag, jest szybka i bezpieczna integracja hurtowni z Twoim sklepem internetowym. Proces nie jest skomplikowany i zwykle zajmuje zaledwie kilka minut. Po wdrożeniu i uruchomieniu integratora będziesz miał dostęp do funkcjonalności usprawniających zarządzanie sprzedażą. Jednym z elementów systemu jest komponent pozwalający na pełną kontrolę stanów magazynowych oferowanych przez Ciebie produktów. Dzięki temu Twój asortyment będzie zawsze w pełni zgodny z ofertą hurtownika.

Nowoczesny integrator AnyMag jest oferowany w korzystnym modelu subskrypcyjnym z możliwością płatności miesięcznej lub rocznej. W zależności od wybranej opcji masz możliwość integracji z hurtownią od 1 do 5 sklepów, a także dostęp do zaawansowanej edycji produktów z poziomu panelu integracyjnego. Niezależnie od pakietu, na który się zdecydujesz, będziesz mógł tworzyć i modyfikować wybrane towary, a także dodawać do nich zdjęcia w prosty sposób. Możesz również skorzystać z wariantu, w którym nasi specjaliści przygotowują dla Ciebie indywidualne rozwiązanie wraz z jego wdrożeniem.

Integracja WooCommerce, Magento i PrestaShop, dzięki AnyMag

Jedną z najczęściej wybieranych metod budowy sklepów internetowych e-commerce jest instalacja darmowego CMS-a WordPress wraz ze wtyczką WooCommerce. Szybka konfiguracja poprzez uproszczony kreator i duża elastyczność we wdrażaniu zmian to jedne z wielu zalet wyboru tej platformy sprzedażowej. Została ona wyposażona także w dodatkowe funkcjonalności, dzięki którym pozycjonowanie SEO e-sklepu staje się prostsze. Uruchomienie sprzedaży w modelu dropshipping również nie stanowi wyzwania w przypadku WP. Proces możesz znacząco przyspieszyć, korzystając z integracji hurtowni poprzez integrator AnyMag.

Według statystyk już co 10 sklep internetowy na świecie został zbudowany z wykorzystaniem platformy Magento.[1] Występuje ona w 3 wersjach z czego tzw. Community Edition stanowi w pełni darmowe rozwiązanie Open Source. Architektura oparta o framework Zend oraz model MVC sprawia, że oprogramowanie jest łatwe w rozbudowie, skalowaniu i dostosowaniu do indywidualnych potrzeb e-sklepu. Jednocześnie jest to kolejny system, który możesz szybko i łatwo zintegrować z hurtownią dropshipping poprzez integrator AnyMag.

Bezpłatne oprogramowanie PrestaShop to trzeci skrypt spośród najczęściej wykorzystywanych do budowy platform sprzedażowych w internecie. Możesz go wdrożyć przy stosunkowo niskich nakładach inwestycyjnych, dzięki dużej dostępności darmowych szablonów oraz modułów. Jeżeli jednak nie posiadasz odpowiedniej wiedzy i umiejętności technicznych, to dobrym wyborem będzie skorzystanie z profesjonalnego wsparcia specjalistów z firmy M2 IT Solutions. Pomogą Ci oni w prawidłowej konfiguracji oraz ewentualnym połączeniu z systemem hurtownika.

Zalety integracji e-sklepu z hurtownią poprzez integrator AnyMag

Wspomniane już wcześniej rozwiązanie integracyjne, jakim jest integrator AnyMag, umożliwi Ci nie tylko szybką i bezpieczną integrację Twojego e-sklepu z hurtownią, lecz również bardzo wydajne zarządzanie sprzedażą. Sklep internetowy zbudowany w modelu dropshipping to rozwiązanie, które wymaga m.in. sprawnej kontroli stanów magazynowych. Omawiane narzędzie pozwala na automatyczne pobieranie informacji na temat dostępności.

Kolejną zaletą automatyzacji jest oszczędność czasu. Nie musisz samodzielnie kontrolować ilości produktów udostępnianych przez hurtownika. Dzięki temu niwelujesz ryzyko reklamacji wynikających z zakupu towarów, które w rzeczywistości są niedostępne w hurtowni. Integracja pozwoli Ci również na poinformowanie klientów o realnym terminie dostawy, bez potrzeby ręcznej ingerencji z Twojej strony.

Zastosowanie integratora AnyMag w procesie zarządzania sprzedażą w sklepie internetowym zbudowanym w modelu dropshipping to także łatwiejsza konfiguracja cen produktów. Niezależnie czy korzystasz z platformy WooCommerce, Magento lub PrestaShop, będziesz mógł szybko modyfikować politykę cenową nawet w kilku e-sklepach jednocześnie. Pamiętaj również, że otrzymasz rzetelne i profesjonalne wsparcie techniczne dostawcy oprogramowania.

Skuteczne zarządzanie sprzedażą w sklepie internetowym

Elastyczność i oszczędność czasu, dzięki dużej automatyzacji procesów sprzedażowych to aspekty, które skłaniają coraz większą liczbę przedsiębiorców do rozpoczęcia działalności e-commerce w modelu dropshipping. Skuteczne zarządzanie sprzedażą w sklepie internetowym nie byłoby jednak możliwe bez użycia dodatkowych narzędzi, takich jak integrator AnyMag. Dlaczego warto z niego skorzystać?

  • Umożliwia efektywną i szybką integrację hurtowni.
  • Jest kompatybilny z platformami Magento, PrestaShop i WooCommerce.
  • Może być zintegrowany również z autorskimi systemami sprzedażowymi.
  • Pozwala na wydajną kontrolę stanów magazynowych oraz cen produktów.

Dużą zaletą oprogramowania integracyjnego dostarczanego przez M2 IT Solutions jest także polskojęzyczne wsparcie techniczne. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem firmy, która pomoże Ci we wdrożeniu systemu pozwalającego na sprawniejsze zarządzanie sprzedażą w sklepie internetowym, to zapraszamy do kontaktu. Możesz również skorzystać z bezpłatnego, 14-dniowego okresu testowego integratora AnyMag dedykowanego dla e-sklepów w modelu dropshipping.

Powrót