Blog M2 IT SOLUTIONS

Jak usprawnić integrację WooCommerce z dowolną hurtownią?

System zarządzania treścią WordPress to jedna z najpopularniejszych platform do tworzenia stron internetowych. CMS jest łatwy w instalacji i konfiguracji, a jednocześnie posiada ogromne wsparcie społeczności. Przedsiębiorcy bardzo często decydują się na jego użycie, budując sklepy korzystające ze wtyczki WooCommerce. Jeżeli planujesz uruchomienie sprzedaży w modelu dropshipping to zdecydowanie powinieneś rozważyć wybór tego rozwiązania. Wdrożenie e-sklepu, integrację z hurtownią i późniejsze zarządzanie ułatwi Ci dodatkowo integrator Anymag.

Budowa i konfiguracja sklepu z użyciem wtyczki WooCommerce

Do budowy sklepu internetowego niezbędne jest posiadanie domeny oraz wydajnego hostingu. System WordPress wraz ze wtyczką WooCommerce instalujesz na serwerze hostingowym. Decydując się na dostawcę usług, pamiętaj, że plugin ma określone wymagania:

  • obsługę PHP 7.2,
  • MySQL 5.6 lub MariaDB 10.0,
  • certyfikat SSL,
  • minimum 512 MB pamięci RAM (lub więcej przy imporcie dużej ilości produktów poprzez integrator Anymag).

Konfigurację e-sklepu przeprowadzisz z użyciem specjalnie przygotowanego kreatora w wersji uproszczonej lub pełnej. Polecamy drugą opcję ze względu na możliwość lepszej optymalizacji ustawień. W trakcie procesu konfigurujesz:

  • podstawową walutę transakcyjną oraz dane teleadresowe,
  • metody płatności (PayPal, PayU, przelewy tradycyjne, etc.),
  • możliwości wysyłki, czyli cennik dostaw.

W kolejnych krokach wtyczka WooCommerce pozwala także na doinstalowanie pluginów do obsługi newslettera, połączenia z mediami społecznościowymi czy optymalizacji SEO. Podczas konfiguracji dostosowujemy także wygląd serwisu.

Szybka integracja z hurtownią dzięki integratorowi AnyMag

Jeżeli zamierzasz uruchomić sklep internetowy działający w modelu dropshippingu to musisz pamiętać o ważnym etapie konfiguracji, jakim jest integracja z hurtownią. Proces przesyłania informacji o produktach udostępnianych do sprzedaży przez hurtownika jest realizowany dzięki specjalnie przygotowanym plikom w formacie XML, CSV lub JSON. Przedsiębiorcy, którzy zaczynają przygodę z e-commerce, często decydują się na ręczne przeprowadzenie tej operacji. Warto jednak pamiętać, że istnieją narzędzia, które znacznie ułatwiają to zadanie.

Dedykowany dla dropshippingu integrator AnyMag pozwala na integrację z hurtownią nawet kilku sklepów i zarządzanie ich gospodarką magazynową z jednego miejsca. Jego zastosowanie jest dużo wygodniejszym rozwiązaniem, niż korzystanie z popularnej wtyczki WP All Import, z której zwykle korzystają twórcy sklepów opartych na platformie WooCommerce. Nie wymaga od Ciebie znajomości skomplikowanej dokumentacji technicznej, a dzięki profesjonalnemu wsparciu dostawcy, firmy M2 IT Solutions, z jego zalet możesz zacząć korzystać już w kilka minut.

Sprawna kontrola stanów magazynowych w sklepie internetowym

Automatyzacja zarządzania e-sklepem z wykorzystaniem integratora AnyMag umożliwia sprawną kontrolę stanów magazynowych. Informacje na temat dostępności poszczególnych pozycji produktowych są automatycznie pobierane z hurtowni, dzięki odpowiedniej integracji. W ten sposób unikamy sytuacji, w której Twój klient kupuje produkt, którego w rzeczywistości nie ma aktualnie w magazynie. Taka ewentualność może wystąpić, gdy korzystasz z ręcznych metod sprawdzania zatowarowania u hurtownika.

Zautomatyzowanie procesu kontroli stanów magazynowych poprzez integrator AnyMag pozwoli Ci uniknąć kryzysów wizerunkowych związanych ze sprzedażą towarów, których hurtownia nie będzie w stanie dostarczyć zgodnie z zakładanym terminem dostawy. To także duża oszczędność czasu, gdyż nowe produkty z oferty dostawcy mogą być automatycznie dodawane do asortymentu Twojego sklepu internetowego w modelu dropshippingu. Jednocześnie pozycje, które nie są już oferowane natychmiast znikną z bazy e-sklepu.

Łatwa konfiguracja cen produktów na platformie WooCommerce

Ważnym aspektem prowadzenia biznesu w branży e-commerce jest również efektywny revenue marketing. Z tego względu nader istotnym zagadnieniem jest możliwość szybkiej i łatwiej konfiguracji oraz zmiany cen produktów na platformie WooCommerce. Śledząc politykę cenową konkurencji, możesz natychmiast wprowadzać podwyżki lub obniżki w swoim sklepie. Dzięki temu podniesiesz przychody i zoptymalizujesz zyski.

Praktyczny moduł zarządzania cenami to kolejna zaleta, jaką niesie za sobą wykorzystanie integratora AnyMag w prowadzeniu sklepu internetowego. Przyjazny w obsłudze konfigurator pozwoli Ci na wprowadzanie zmian stawek cenowych dla wielu produktów w kilku e-sklepach z poziomu jednej aplikacji. Korzystając z niego, oszczędzasz czas, który Ty lub Twoi pracownicy możecie poświęcić na monitorowanie ruchów konkurencji.

Profesjonalne wsparcie techniczne sklepu w modelu dropshipping

Prowadzenie sklepu w modelu dropshipping wymaga odpowiedniej wiedzy i rozwiązywania wielu problemów informatycznych. Korzystając z integratora AnyMag, otrzymujesz nie tylko narzędzie, które pomoże w integracji z hurtownią oraz zarządzaniu cenami i gospodarką magazynową, lecz również profesjonalne wsparcie techniczne.

Nasi eksperci pomogą Ci w instalacji, konfiguracji oraz zintegrowaniu systemu z platformą sprzedażową WooCommerce. Nie musisz się martwić o błędy wynikające z nieprawidłowej integracji, które przyczyniają się do wyświetlania nieaktualnych stanów ilościowych czy opóźnień w ich aktualizacji. Pomożemy również w procesie wdrożenia, obsłudze narzędzia i nauczymy Cię, jak najefektywniej je wykorzystywać.

Efektywniejsze zarządzanie sklepem internetowym, dzięki AnyMag

Dynamiczny rozwój rynku e-commerce sprawił, że coraz więcej przedsiębiorców planuje otworzenie własnego sklepu internetowego. Interesującym rozwiązaniem w tym zakresie jest budowa platformy sprzedażowej w modelu dropshipping z wykorzystaniem darmowej, lecz rozbudowanej wtyczki WooCommerce do WordPressa. Decydując się na jej wybór, powinieneś zainteresować się możliwościami, jakie daje Ci integrator AnyMag. Umożliwi on efektywniejsze zarządzanie Twoim e-biznesem oraz łatwą integrację z wieloma hurtowniami.

Powrót